Дізнайся про Ялинку

що потрібно знати про ялинку

Що потрібно знати про Ялинку взимку

Заготівля новорічних ялинок без шкоди для навколишнього середовища

Державні лісогосподарські підприємства розпочинають реалізацію новорічних ялинок, які заготовляються на спеціальних плантаціях або під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів. Такі методи мінімізують шкоду для навколишнього середовища. Варто зазначити, що до сфери управління Держлісагентства належать 73% лісового фонду України, а тому забезпеченням новорічними ялинками займаються, крім підприємств Держлісагентства, ще різні лісокористувачі.

З метою задоволення потреб у новорічних ялинках, не завдаючи шкоди для лісу у галузі проводиться низка заходів, зокрема:
– створення на площі близько 5 тис.га спеціальнхі плантацій новорічних ялинок, де зростає 15 млн.шт. хвойних дерев різних порід та віку;
– проведення рубок догляду за лісом в загущених молодняках, де без шкоди для лісу можна вибрати (відсортувати) близько 1 млн. шт. новорічних ялинок;
– можливість у достатній кількості забезпечити потреби в гілках хвойних порід для створення новорічних композицій, щоб прикрасити оселю оригінальним ялинковим букетом, не рубаючи все дерево.

Асортимент порід, які вирощуються в якості новорічних ялинок: сосна звичайна, сосна палласа (кримська), ялина європейська (смерека), ялиця біла (піхта).

Заготівля новорічних ялинок проводиться, враховуючи заявки торгівельних організацій та споживачів. Державними лісогосподарськими підприємствами заплановано реалізувати близько 500 тис. шт. новорічних ялинок. Цінова політика на новорічні ялинки у 2018 році залишається в середньому на рівні минулого року.

Реалізація та перевірка легальності походження

Кожен громадянин може особисто ознайомитися з обсягами, місцями реалізації, цінами на новорічні ялинки на сайтах обласних управлінь держлісагенства та лісгоспів.

Новорічні ялинки будуть маркуватися спеціальними уніфікованими засобами: які розриваються при спробі їх зняття, і тим самим унеможливлюють їх повторне використання, а саме:
– самоклейними етикетками;
– пластмасовими бирками-стяжками.

Спеціальні уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний штрих код, який заноситься у Систему електронного обліку деревини. у якій також відображаються дані щодо постачальника, його підпорядкованості і форми власності. Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номеру із уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті https://www.ukrforest.com/check.

У випадку, відсутності інформації на сайті це може свідчити, про сумнівне походження ялинки.

Для зручності покупців з метою перевірки легальності походження новорічної красуні ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» розроблено програмне забезпечення для Android, за допомогою якого кожен покупець має можливість ознайомитися з походженням новорічної ялинки.

Сподіваємося на свідомість громадян при придбанні ялинок та просимо при виборі новорічних ялинок звертати увагу на наявність маркування уніфікованими засобами. Про факти зловживання або виявленні порушення просимо повідомляти до територіальних органів Національної поліції та Держлісагентства.

Охорона від браконьєрів та відповідальність

Держлісагентством щороку запроваджуються додаткові заходи з охорони хвойних насаджень від незаконного вирубування в новорічний період. У новорічний період 2018-2019 років також надано доручення організувати рейдові бригади державної лісової охорони спільно з працівниками Нацполіції та Держекоінспекції, громадськими інспекторами з охорони довкілля, громадськістю та представниками ЗМІ для виявлення правопорушників.

Особи, винні у незаконній вирубкці лісу притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності. Притягнення до відповідальності не зільняє винну особу від сплати шкоди завданої лісу відповідними діями, розмір якої залежить від місця скоєння незаконної рубки новорічної ялинки та діаметра дерева у корі біля шийки кореня.

Закликаємо громадян не порушувати законодавство та купувати лише марковані новорічні ялинки!