Зміни до кодексів

Зміни до Бюджетного і Податкового кодексів

Зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України

23 листопада Верховною Радою України прийнятий Державний бюджет України на 2019 рік яким внесено низку змін до Податкового і Бюджетного кодексів, які стосуються лісового господарства України.

Щодо фінансування ведення лісового та мисливського господарства, зокрема, для Південних та Східних областей України

Проектом ЗУ «Про Державний бюджет на 2019 рік» передбачається збільшення видатків спеціального фонду державного бюджету за програмою «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді» на 288 мільйонів гривень за рахунок спрямування 26% рентної плати в частині деревини заготовленої в порядку рубок головного користування на ведення лісового та мисливського господарства.

Також з 2019 року відбудеться підвищення ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 50%. Законопроектом України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» в Бюджетний кодекс України вносяться зміни, якими врегульовується питання виділення коштів зі спеціального фонду державного бюджету.

Щодо земельного податку на лісові землі

Парламент ухвалив проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів, яким вніс зміни до Податкового кодексу України стосовно земельного податку на лісові землі. Таким чином, ставка за лісові землі обмежуватиметься розміром не до 5%, як це зазначено в чинній нормі Податкового кодексу, а лише до 0,1%, а місцевим радам буде надано можливість взагалі не встановлювати ставку (відсоток) земельного податку на лісові землі.