Створення обласного осередку

Створення обласного осередку Асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь

13 листопада 2018 року в Івано-Франківському ОУЛМГ відбулась нарада користувачів мисливських угідь Івано-Франківської області у якій взяли участь: віце-президент громадської спілки «Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь» Віктор Червоний, начальник Івано-Франківського ОУЛМГ Руслан Осташук, начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарії ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Іван Васьків, голови районних організацій ОО УТМР, директори та мисливствознавці підприємств області та господарств інших форм власності.

Віктор Червоний у своєму виступі зазначив, що завдяки різного роду популістичним гаслам псевдо-екологів та політиків Верховною Радою та Кабінетом Міністрів приймаються закони та постанови, що частіше шкодять, а ніж допомагають покращити стан мисливського і лісового господарства. Такими гаслами та діями псевдо-екологи намагаються сформувати негативний образ мисливця, як браконьєра. У зв’язку з цим, роль громадських організацій у питанні формування об’єктивної громадської думки про лісове та мисливське господарство є важливою та необхідною.

Віктор Червоний звернувся до присутніх із пропозицією об`єднати зусилля та дії з метою відстоювання прав мисливців та користувачів мисливських угідь, забезпечення єдиного потужного впливу на створення та удосконалення нормативно-правової бази України з питань ведення мисливського господарства, формування об`єктивної громадської думки про мисливство взагалі та вплив полювання на охорону, збереження та збільшення чисельності як об`єктів державного мисливського фонду, так і тваринного світу в цілому, зокрема, і червонокнижних. Його пропозицію, щодо створення обласного осередку Асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь та подальшої співпраці учасники наради схвалили одноголосно.

Головний спеціаліст відділу охорони, захисту лісу та мисливства Івано-Франківського ОУЛМГ Геннадій Мельничук розповів присутнім про стан ведення мисливського господарства та охорони тваринного світу області. Він зауважив що, основними чинниками, які негативно впливають на стан ведення мисливського господарства є низький рівень вкладання коштів в охорону та відтворення мисливських тварин, недостатня чисельність єгерської служби по окремих господарствах, низька заробітна плата, відсутність службової зброї, автотранспорту, спецзасобів для фіксації проявів браконьєрства.

Начальник відділу Держпродспоживслужби Іван Васьків характеризуючи епізоотичну ситуацію в Івано-Франківській області про суворе дотримання мисливцями вимог техніки безпеки при добуванні диких тварин та відборі патматеріалу для здачі у ветлабораторію.

Начальник Івано-Франківського ОУЛМГ Руслан Осташук зобов`язав керівників мисливських господарств привести штат єгерської служби до вимог діючого законодавства, а також закликав збільшити вкладення коштів у ведення мисливського господарства та подати пропозиції щодо створення обласного осередку «Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь».

Створення обласного осередку Асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь

За підсумками наради керівникам мисливських господарств доручили до 01.012019 р.:
– довести чисельність єгерської служби до встановлених норм;
– забезпечити виплату заробітної плати не нижче встановленого діючим законодавством мінімуму;
– збільшити вкладення у ведення мисливського господарства, в першу чергу, у підгодівлю та охорону мисливської фауни;
– суворо дотримуватися вимог рішень ДНПК щодо здачі патматеріалу від 100% усіх добутих чи знайдених загиблими диких кабанів для дослідження на АЧС;
– посилити охорону мисливських угідь від проявів браконьєрства.