Громадський проект

Громадський проект “Збереження біологічного різноманіття в умовах ведення лісового господарства Прикарпаття”

У червні 2017 року стартував проект під назвою “Збереження біологічного різноманіття в умовах ведення лісового господарства Прикарпаття”

Даний проект реалізовує громадська екологічна організація “Еко-Галич” за сприяння Фінського Фонду Місцевого Співробітництва Посольства Фінляндії в Україні. Задля збереження біологічного різноманіття та особливо популяцій раритетних видів, на виконання наказу Державного агентства лісових ресурсів України (№17 від 20.01.2017) “Про додаткові заходи охорони видів тваринного та рослинного світу, занесених до Червоної книги України”, у 27 лісових господарствах Івано-Франківської області (626 тис. га) будуть створюватись охоронні зони.

Прикарпатські лісівники, спільно з громадськими активістами та науковцями, за сприяння Міністерство екології та природних ресурсів України, Івано-Франківської обласної ради та Державного природознавчого музею НАН України (м. Львів), ставлять собі за мету створити охоронні зони в місцях репродукції червонокнижних тварин, рослин та грибів.

Такий спосіб охорони особливо зручний в умовах ведення лісового господарства: не вимагає значних бюрократичних операцій (як при створенні об’єктів природно-заповідного фонду України); охоронні зони створюються та ліквідовуються внутрішніми наказами лісових господарств за рекомендаціями науковців. В ході реалізації проекту для працівників лісової галузі будуть проведені лекції, тренінги для підвищення рівня природоохоронних знань, біології і екології, а також лісівники забезпечуватимуться необхідною літературою. На завершальному етапі проекту до природоохоронної діяльності залучатимуть всі лісові господарства України, шляхом впровадження даної методики створення охоронних зон.

За результатами першої експедиції до ДП «Рогатинський лісгосп» створено 25 охоронних зон для 22-х «червонокнижних» видів: 9-ти видів рослин, 1-го виду гриба, 9-ти видів комах і 3-х видів птахів.