Пожежно-тактичні навчання

Спільні навчання з ліквідації лісових пожеж

11 травня 2018 року на базі Рогатинського лісництва ДП «Рогатинський лісгосп» відбулися спільні пожежно-тактичні навчання працівників лісової охорони з працівниками аварійно-рятувальної служби ДПРЧ-16 УДСНС м.Рогатин з ліквідації умовної лісової пожежі. Мета навчань – на практиці відпрацювати спільну взаємодію щодо ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з пожежею у лісовому масиві.

Враховуючи те, що основною причиною виникнення пожеж у лісі є антропогенний фактор, зокрема, випалювання населенням сухої рослинності на територіях, що межують із лісовими ділянками, та необережне поводження з вогнем під час відпочинку в лісі, в ході навчання вибрано ситуацію, коли пожежа поширилася на лісові насадження внаслідок залишеного вогнища відпочивальниками в лісі.

пожежно-тактичні навчанняпожежно-тактичні навчання

На навчаннях було продемонстровано умовне гасіння лісової пожежі із застосуванням власних сил, коли гасіння здійснюється працівниками лісової охорони, а також із залученням додаткових сил й техніки аварійно-рятувальної служби.

Спільні навчання з гасіння лісових пожеж дуже важливі, адже під час тренувань можна врахувати всі нюанси та напрацювати злагоджені дії, а відтак кожна зекономлена хвилина дасть змогу швидше побороти вогонь та врятувати ліс і все живе у ньому.

Учасники заходу справилися з усіма поставленими завданнями на відмінно. Завдяки чіткій та злагодженій роботі всіх підрозділів загорання було швидко локалізовано та ліквідовано.

пожежно-тактичні навчанняпожежно-тактичні навчання

На навчаннях були продемонстровані різні методи боротьби з лісовими пожежами та перевірено боєздатність спеціалізованої техніки лісівників і рятувальників, готовність особового складу до всіх необхідних дій на випадок виникнення лісових пожеж. Крім того, було відпрацьовано взаємодію та порядок організації підрозділів, які залучаються для гасіння лісових пожеж.

Наразі на Рогатинщині третій клас пожежної небезпеки, який буде підвищуватися у зв’язку з вітряною та теплою погодою. Тому, вкотре звертаємося до населення: пам’ятайте, що пожежа – це найбільший ворог лісу, тож будьте обережні з вогнем у лісових масивах!