Новий сад

Господарка

Останній день березня посміхався сонцем й охайними подвір’ями, котрі чепурилися до Великодня, одягаючи мережане свіжою зеленню вбрання. А наш фотооб’єктив вкотре подався у мандрівку куточками Рогатинщини, де повсюди кипіла робота із впорядкування територій.

 

Новий сад із понад сотнею плодових

За вікном майорять ґердани побілених дерев, які подекуди наче спеціально вишикувались неподалік автошляху, що змійкою веде до Воронева. У тутешньому лісництві нас очікувала приємна несподіванка, котру буквально за тиждень вдалося втілити у життя завдяки спільній праці лісівників та жителів району.

Дорогою керівник ДП «Рогатинський лісгосп» Ігор Бечкало ділиться з нами робочими планами на поточний рік та, не приховуючи захоплення, розповідає про новий сад, який з’явився у цій місцині як результат невтомної праці небайдужих земляків. І ось на півгектарній площі вже видніються рівненькі рядочки, ніби чекаючи, щоб їх нарешті зафіксував фотооб’єктив. Навколо активно працювали у руках краян відра й лопати, закопуючи молоді саджанці в пухку землю.

«Донедавна на цьому місці був старий, перерослий сад, – зізнається начальник лісового відділу ДП «Рогатинський лісгосп» Тарас Верстин. – Ми повністю вирубали його, зробили культивацію в міжряддях, маркування площі, підготувавши посадкові місця. Наразі займаємось посадкою136 нових плодових дерев».

Більшу частину із них, за словами лісівника, яблуні різних сортів, також понад два десятки слив та груш. Молоді деревця закупили у садівника з Добринова, який займається вирощуванням посадкового матеріалу. Він відгукнувся на прохання працівників ДП й безкоштовно доставив саджанці у Воронів.

Тарас Васильович розповідає, що роботи тут тривали майже тиждень і потребували багато працьовитих рук. Тому вирішили залучити не лише працівників усіх лісництв району, але й небайдужих жителів краю. Зокрема, дізнавшись про ініційовані ДП «Рогатинський лісгосп» акції «Посади своє дерево» і «Посади дерево миру», молодь з сусідніх Воронева, Липівки, В.Липиці, Лопушні, населених пунктів букачівської зони та ін. вирішила долучилася до доброї справи. Серед небайдужих помічників запримітили нащадків корифеїв лісництва, котрі з перших днів, так би мовити, від зорі до зорі допомагали працівникам лісгоспу в обробітку та посадці. До прикладу, Андрій Кривень з Липівки розповідає: ліс став вірним другом для їхньої родини віддавна. Спершу дев’ятнадцять років лісником пропрацював його дідусь, згодом понад вісімнадцять – батько, нині ази благородної справи у цій галузі освоює також рідний брат. І хоч юнак обрав іншу спеціальність – ветеринарну медицину, котру студіює в одному з львівських вишів, втім зізнається: почувши про акції, теж не зміг залишатися осторонь них.

Новий сад із понад сотнею плодових

«Дізнався про закладку нового саду від батька, маючи вільний час, вирішив також приєднатися, – розповідає Андрій Іванович. – З перших днів тут було чимало роботи, бо довелося почистити старі дерева, упорядкувати все, але справа варта тих зусиль. Вважаю, схожі акції слід проводити не лише лісництвам, але й громадам сіл та міста, адже спільна робота об’єднує людей. До того ж, в районі є багато занедбаних садів, котрі не дають плоду. Якщо їх не поновлювати, не доглядати, то з роками занедбуються й зникають».

Невдовзі край Роксолани планують збагатити ще кількома садами – великими та малими. «У нас на меті не одне таке оновлення, а поки що шукатимемо відповідні площі, для молодих деревець, щоб жителям району було приємно колись пройтись під їхніми кронами, скуштувавши смачних плодів. Дай Боже, щоб тільки прижилося все, – зазначає Т.Верстин. – Вирощені фрукти плануємо реалізувати в районі, також надавати школам Рогатинщини для харчування учнів». А оновлення саду у Вороневі працівники лісгоспу вирішили приурочити пам’яті Героїв «Небесної сотні», адже ці ніжні саджанці нагадують юнь, котра загинула на Майдані.

Чепурний сад прощається з нами у дзеркалі авто, моя ж уява малює, як маленькі деревця стануть міцними, дужими й зможуть прихистити когось під своїми вітами від негоди, частувати червонобокими яблуками та соковитими ароматними грушами. І, можливо, невдовзі тут почується людська подяка опільчанам, котрі вклали свою любов та працю в чудову справу.

На фото: директор ДП «Рогатинський лісгосп» І.Бечкало та перший заступник голови РДА С.Демчишин садять дерево миру

Приєдналися до «зеленої толоки»

Згодом наш транспорт повернувся в Рогатин, вулиці котрого теж багатшають весняними насадженнями. Зупинившись біля адмінбудинку на Галицькій, 65, помітили, як керівництво, працівники райдержадміністрації, районної ради, редакції газети «Голос Опілля», «озброївшись» віниками і лопатами, трудилися на прилеглій території. У такий спосіб краяни долучилися до щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля» та обласної толоки з нагоди Дня благоустрою. Цього дня не лише привели до ладу площу навколо, але й оновили її 26 декоративними кущами і ялинками. Гарними міцними саджанцями посприяли ДП «Рогатинський лісгосп» (Ігор Бечкало) та із власного господарства – Богдан Мельник, начальник відділу агропромислового розвитку РДА.

Ольга ВЕРБ’ЯНА