IV з’їзд лісівників України

IV з’їзд лісівників України

За всю історію незалежної України з’їзд широкої лісівничої громадськості скликався тричі. Це відбувалося в умовах, коли перед лісовою галуззю поставали серйозні проблеми і питання вибору подальших шляхів розвитку, що ми бачимо і зараз: у законодавчих змінах посилюють податковий тиск на лісове господарство; нависла загроза щодо передачі лісів у концесію; відсутнє фінансування для лісів Півдня і Сходу; штучне формування в суспільстві негативної думки про роботу лісівників.

25 вересня 2018 року відбувся IV з’їзд лісівників України, головною метою скликання якого було опрацювання спільних рішень щодо шляхів подолання штучно створеної кризи у лісовій галузі, подальшого розвитку та реформування українського лісового господарства на основі європейських стандартів та досвіду.

У з’їзді брали участь 427 делегатів від трудових колективів підприємств, організацій і установ лісового господарства, наукових та освітніх установ майже 50-тисячної громади працівників лісової галузі країни, профспілок та громадських організацій лісівничого спрямування.

З доповіддю «Про стан та перспективи розвитку лісового господарства України» виступив голова оргкомітету з’їзду, заступник Голови ДАЛРУ В.Н. Бондар, зі співдоповіддю «Люди для лісу – ліс для життя» – голова Товариства лісівників України Ю.М. Марчук.

В обговоренні доповідей та нагальних питань, проблем і перспектив розвитку лісового господарства України і вітчизняної деревообробної промисловості виступило 17 делегатів, голови ОДА, народні депутати. Виступив і Вінфрід Зюсс, незалежний консультант з великим досвідом роботи на державних лісогосподарських підприємствах Австрії, який надає консультації лісовим адміністраціям Східної Європи та Центральної Азії.

Особливу стурбованість викликає різке погіршення санітарного стану лісів. Прогноз дуже невтішний. Ми не можемо вплинути на зміни клімату. Щоб врятувати ліси України, потрібно максимально сконцентрувати можливості держави, всіх органів влади, науки, зусилля лісівників і системно адаптувати наші ліси до глобальних кліматичних змін. Для забезпечення ефективної протидії всиханню лісів, розповсюдженню шкідників лісу необхідно терміново внести зміни в «Санітарні правила в лісах України», в багато інших законодавчих актів.

З’їзд прийняв резолюцію «Про критичний стан українських лісів», заяву «Щодо податку на лісові землі», звернення лісівників України до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності вирішення нагальних проблем лісової галузі України.

А до проблем лісової галузі слід підходити виважено, адже ліси України – це здоров’я і життя всіх українців. На з’їзді акцентовано увагу громадськості на тому, що в лісовому господарстві, деревообробній промисловості трудяться більше півмільйона працівників. А це разом з членами сімей становить один мільйон жителів. І нехтувати їхніми правами не допустимо. Задля порятунку українських лісів, не допущення передачі їх в концесію, приватизації лісівники готові до акцій соціальної непокори. Адже вперше з 1917 року так гостро постало питання «Збережемо ліси – збережемо Україну!». Ліси – національний народний скарб, створений кількома поколіннями українців. І не можна допустити їхньої приватизації купкою товстосумів!

Документи ІV з’їзду лісівників України

Заява ІV з’їзду лісівників України «Щодо податку на лісові землі»
Резолюція ІV з’їзду лісівників України «Про критичний стан українських лісів»
Рішення ІV з’їзду лісівників України
Звернення ІV з’їзду лісівників України

Відеосюжет ІV з’їзду лісівників України