Акція протесту працівників

Мирна акція працівників лісових господарств області проти Стратегії реформування лісового господарства

23 листопада у Києві відбулися Всеукраїнські збори профспілки працівників лісового господарства за участю екс-керівників лісової галузі, науковців, начальників обласних управлінь щодо схвалення Урядом Стратегії реформування лісової галузі. У Резолюції та зверненні до керівництва держави Всеукраїнських зборів профспілкового активу йдеться, що процес реформування лісового господарства має бути прозорим і базуватися на основних принципах розвитку галузі.

“Ми виступаємо категорично проти передачі лісів у концесію. Адже це може спричинити масову вирубку. Абсолютно неприйнятним є створення єдиного господарюючого суб’єкта, такого собі монополіста, що призведе до ліквідації лісгоспів. Такі ідеї породжуються від бажання приватизувати українські ліси. І це прямо суперечить процесу децентралізації – всі зароблені кошти будуть йти в центр, а місцеві бюджети залишаться ні з чим. Ці застереження необхідно передбачити в Стратегії реформування. Жодного таємного прийняття невідомої Стратегії ми не допустимо”, – наголосив голова профспілки Степан Кривов’язий.

28 листопада 2017 року під стінами Івано-Франківської ОДА відбулася мирна акція протесту працівників лісових господарств області, організована Івано-Франківською обласною організацією профспілки працівників лісового господарства у зв’язку з кулуарним схваленням Кабінетом Міністрів України “Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року”.

В акції взяли участь понад 1000 працівників.

Протестували проти «Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року», прийнятої КМУ кулуарно, без представлення та обговорення фахівцями.

“Це стратегія розвалу, а не розвитку”, – сказав голова Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників лісового господарства Ігор Хомишин.

Натомість Стратегія розвитку, розроблена та запропонована громадськістю і науковцями, урядом не розглядалася.

«Органи місцевої влади та профспілковий комітет єдині в тому, що Стратегія, запропонована Кабінетом Міністрів України, не відповідає програмі реформування, яку розробили фахівці лісової галузі. Ми наполягаємо на детальному обговоренні та доопрацюванні проекту працівниками, науковцями, ветеранами лісового господарства», – зазначає голова Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників лісового господарства Ігор Хомишин.

Протестувальники виступали проти передачі лісів у концесію і їх фактичну приватизацію; проти створення у Києві монополіста в галузі лісового господарства, який не буде платити податки в місцеві бюджети; за відновлення бюджетного фінансування лісгоспів півдня та сходу

Протестуючих підтримали представники обласної влади. Так, Марія Савка, перший заступник голови ОДА, сказала, що розуміє та підтримує людей, як і вся влада Прикарпаття. Вона зазначила, що облрада вже прийняла звернення щодо недопустимості передачі лісів у концесію.